Milyen volt 2015…

2015. augusztusában Szentkirályszabadja Község Önkormányzat Képviselő Testülete „Szentkirályszabadjáért” kitüntetést adományozott egyesületünk részére munkánk elismeréséül. Reméljük hogy programjainkkal idén is hozzájárulhattunk településünk kulturális és közösségi életének élénkítéséhez, sport és szabadidős tevékenységének előmozdításához, a község helytörténetének és hagyományainak felelevenítéséhez.
Ezeknek a céloknak szeretnénk a következő években is megfelelni.

Az idei év is bizonyára mozgalmasan telt azoknak, akik csatlakoztak rendezvényeinkhez. Szokásunkhoz híven sportosan kezdtük az évet, az elmaradhatatlan focikupával és kosár bajnoksággal. A húsvéti játszóház során a hagyományos tojásfestési módszerek mellett új kreatív technikákkal is készítettünk ajándékokat. Áprilisban a Föld napjához kapcsolódóan egy újabb útvonalon és változatos feladatokkal vártuk az iskolásokat az akadályversenyre. A programot 2009-ben azzal a céllal indítottuk útjára hogy a nem túl népszerű tavaszi szemétszedési akciónkat megpróbáljuk vonzóvá tenni, s egyúttal olyan ismeretek közvetítésével kiegészíteni, amelyekre az iskolai nevelésben kevesebb hangsúly esik. A játékos vetélkedők győzteseit bobozással illetve mozizással jutalmaztuk. Osztrák barátaink felkérésének eleget téve részt vettünk egy családi sárkányeresztő fesztiválon Bécsben, ahol közel 360 db sárkányt építettünk a két nap alatt összesen. A gyerekek és felnőttek egyaránt jól szórakoztak a játékainkkal, a legnagyobb sikere itt is a diótörőnek volt, de népszerű volt az óriási „Ki nevet a végén?” társasjátékunk és a célbadobás is. Nemzetközi és hazai kapcsolatainkat tovább ápolhattuk májusban a pünkösdi hosszúhétvégén megrendezett 25. Nemzetközi Sárkányeresztő Találkozón Pákozdon. Az időjárás nem volt túl kegyes eleinte, de vasárnapra kisütött a nap, feltámadt a szél is, minden adott volt egy remek sárkányeresztéshez, amihez egyesületünk segítségével 140 papírsárkányt építettek a gyerekek és szüleik. Mindig szívesen teszünk eleget a felkéréseknek, amikor egy rendezvény színesítése miatt hívnak minket. Júniusban Városlődön és Tihanyban a Levendula fesztiválon is számos papírsárkányt építhettünk az érdeklődőkkel. Szeptember első hétvégéjén a XVIII. Sárkányok Napját bonyolítottuk le sikeresen az önkormányzatnak, a helyi vállalkozóknak és lelkes támogatóknak köszönhetően! Az esős idő ellenére is sokan látogattak ki az idei rendezvényre is. Jóleső érzéssel zárhattuk a napot, helyi és környékbeli számos családnak, valamint a hazai és külföldi sárkányeresztő barátaink részére is sikerült újabb élményekkel teli, ingyenes rendezvényt szerveznünk.  A programokkal teli nap létrejötte nem csak költségekkel, de rengeteg feladattal is jár, éppen ezért hálásak vagyunk mindenkinek, aki erejét és idejét nem sajnálva segédkezett a rendezvény lebonyolításában. Októberben egyesületünk is csatlakozott az O.S.O.W., azaz az „Egy Ég, Egy Világ” kezdeményezéshez, melynek jegyében a világ minden pontján sárkányt eregetnek az emberek a békéért. Az őszi szünetben pedig a Családsegítőkkel és a Nemzedékek Háza dolgozóival közösen, a Könyvtár támogatásával Tök Jó Napot tartottunk, tökfaragással és kézműves foglalkozással. A legügyesebb tökfaragókat és lámpásaikat meglepetésként 2 lovaskocsival vittük körbe a faluban. December 5-én este egyesületünk szervezésében 15 kisgyermekes családhoz látogatott el a Mikulás a segítőivel, 12-én délután pedig a Gyermekjóléti Szolgálattal és az IKSZT munkatársaival közösen karácsonyi játszóházat tartottunk ajándék készítéssel, mézeskalács sütéssel és karácsonyi vásárral egybekötve. Az évet a már hagyományos közös karácsonyi ünnepséggel zártuk, melyet idén is december 23-án szerveztünk az önkormányzattal és a civilekkel közösen a Nemzedékek Háza udvarán, közös karácsonyfa díszítéssel, és ünnepi műsorokkal. Az ünnepség lényege, hogy hangolódjunk rá közösen az ünnepekre, vendégeljük meg egymást és töltsünk el egy kis időt kellemesen a barátainkkal, szomszédainkkal, a falu lakóival együtt is!

A 2015. rendelkező évben a magánszemélyek által érvényesen megjelölt személyi jövedelemadó 1 % -os felajánlásából idén 162.903 Ft összeget utalt át részünkre a NAV az év végén, melynek köszönhetően jövőre is megvalósíthatjuk közhasznú programjainkat a gyermekek és a falu közösségének szolgálatában. Kérjük jövőre is támogassanak bennünket az adó 1% -kal, hiszen felajánlása egy fillérbe sem kerül, csupán egy kis odafigyelésbe. Adószámunk: 18926899-1-19

Köszönjük az eddigi támogatást és segítséget, amivel lehetővé tették, hogy az idei rendezvényeinket megvalósíthattuk, és továbbra is teljesen ingyenesen vehettek részt programjainkon községünk gyermekei és családjaik.

 

Békés, meghitt ünnepeket és sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánunk mindenkinek!

Szentkirályszabadja Baráti Kör Egyesület
Bognárné Cseh Melinda
elnök

thankyou
A kép forrása: pinterest.com